هاشمی رفسنجانی و «سالی که نکوست از بهارش پیداست!»

»» نگاهی به پیام تسلیت ِویژه ی هاشمی به میرحسین موسوی:

... مصیبت وارده را بر شما خاندان معزز و
    به خصوص فرزندان خدوم و برومندشان به ویژه مهندس میرحسین موسوی تسلیت می گویم!

http://haftrooz.net/photo/Hashemi%20Rafsanjani.jpg

درحالی که به نظر می‌رسید با توجه به نارضایتی افکار عمومی از مواضع و اقدامات آقای هاشمی رفسنجانی در سال گذشته که روند حمایتی و البته دوپهلو نسبت به جریان فتنه و سران آن داشت، سال90 سرآغاز رویکرد او در عرصه سیاسی کشور باشد، پیام تسلیت هاشمی+ به خانواده موسوی در پی درگذشت پدر میرحسین موسوی نشان از ادامه روند نامناسب وی در سال جدید دارد.

هاشمی رفسنجانی که در روزهای پایانی سال89 ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌الله مهدوی کنی واگذار کرده بود، در پیام خود که به خانواده موسوی خطاب شده، از عبارات و کلماتی استفاده کرده که نه تنها هیچ نشانه‌ای از تغییر در آن به چشم نمی‌خورد، بلکه نشان از دور جدید سیاست‌های حمایتی وی از جریان اغتشاش دارد.

وی در این پیام که در سایت رسمی او هم منتشر شده، میرحسین موسوی را فرزند خدوم! ایران نامیده و از تلاش‎‌های وی برای سربلندی ایران تقدیر کرده است.

هاشمی از این هم فراتر رفته در اظهارنظری عجیب که هیچ سنخیتی با حوادث دو سال گذشته کشور ندارد، موسوی را فردی خوانده که "خدمات شایسته‌ای به اسلام و انقلاب و میهن اسلامی" کرده است!

اگرچه آقای رفسنجانی توضیح نداده منظورش از خدمات شایتسه میرحسین به ایران، امیدوار کردن ضدانقلاب به براندازی جمهوری اسلامی بوده یا رهبری آشوب‌های خیابانی توسط وی اما به نظر می‌رسد این پیام تسلیت بیشتر به یک اعلام موضع صریح از سوی هاشمی شبیه باشد تا یک پیام تسلیت معمولی.

در همین راستا برخی فعالان سیاسی معتقدند هاشمی در سال جدید هم رویکرد حمایتی خود نسبت به جریان فتنه را حفظ و برای بازگرداندن چهره‌های سرشناس این طیف به عرصه سیاسی کشور تلاش خواهد کرد؛ موضوعی که با توجه به در پیش بودن انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی، جدی به نظر می‌رسد.+

*مرتبط :
- آقای هاشمی! آیا خانواده شهید غلام کبیری لایق چنین القاب و تسلیت و پیامی نبودند؟! +
- کیهان/ اصرار هاشمی رفسنجانی بر عدم مرزبندی با فتنه به سال 90 هم کشیده شد +
- آقای هاشمی! میرحسین موسوی خدوم است ولی نسبت به اسرائیل +
- تسلیت خاتمی، فرزندان میرحسین و کروبی به موسوی+
- پیام تسلیت جعلی برای موسوی +
- آیت‌الله قره‌باغی: هاشمی برای دفاع از سابقه انقلابی خود، درسال90 علیه فتنه‌گران موضع‌گیری کند+

/ 1 نظر / 11 بازدید