هشدار مطهری زمان؛ آیت الله مصباح یزدی

»» مبادا کسانی در دولت نفوذ کنند و بعد مشخص شود آنها از سرسپردگان بیگانگان بوده‌اند. گر دیروز فردی در دولت اسلامی در دوره امام(ره) موقعیتی داشت و بعد خیانت کرد، امروز هم ممکن است کسانی وارد دولت اسلامی شده و مورد توجه دیگران نیز قرار بگیرند و خیانتی بزرگ‌تر از خیانت آن‌روز نسبت به انقلاب انجام دهند.

هم اندیشی پژوهشگران دین و رسانه با حضور آیت الله مصباح یزدی

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»+، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با جمعی از کارمندان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح با اشاره به وجود آفات مشترک در جامعه گفت: همه مردم در معرض این آفات هستند و برای دورماندن از آن به توجه و مراقبت نیاز دارند. در صورت غفلت یا تغافل و سستی و تنبلی هر کسی متناسب با ویژگی‌های شخصیتی و موقعیت خودش خواهد لغزید.

وی ریشه همه آفت‌ها را غفلت و داروی اصلی آن را کسب آگاهی و بصیرت دانست و گفت: هرچند دایره بصیرت بسیار وسیع است اما آنچه که امروز با توجه به اوضاع، اهمیت بیشتری دارد، توجه به موقعیت اجتماعی جامعه در این عصر است و حداقل بخشی از آنچه مقام معظم رهبری به عنوان کسب بصیرت بر آن تأکید دارند مربوط به این مسأله است.


علامه مصباح یزدی با اشاره به اینکه گاهی قبل از ورود به فعالیت آگاهی وجود دارد، اما به تدریج این توجه و آگاهی به فراموشی سپرده می‌شود، ادامه داد: مثلا گاهی فردی برای پیروزی انقلاب مخلصانه زحمات زیادی کشیده و به زندان رفته و حتی تحت شکنجه قرار گرفته، اما بعد از پیروزی انقلاب برای به دست آوردن پست و حفظ جایگاه دست به هرکاری ازجمله توهین و گرفتن رشوه و... می‌زند، گویا در حکومت طاغوت زندگی می‌کند.


رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه اتفاقات رخ داده در طول 32سال بعد از انقلاب باید مایه عبرت باشد، ادامه داد: در فتنه سال گذشته کسانی حضور داشتند که هنوز باور آن مشکل است.


وی با هشدار این نکته که این اتفاقات منحصر به گذشته نبوده و در حال حاضر و آینده نیز می‌تواند اتفاق بیفتد گفت: به طور اجمالی باید عرض کنم اگر دیروز فردی در دولت اسلامی در دوره امام(ره) موقعیتی داشت و بعد خیانت کرد، امروز هم ممکن است کسانی وارد دولت اسلامی شده و مورد توجه دیگران نیز قرار بگیرند، اما روزی خیانتی بزرگ‌تر از خیانت آن‌روز نسبت به انقلاب انجام دهند.


آیت‌الله مصباح یزدی با تأکید بر اینکه معیار انقلاب، همان اسلام، سیره معصومین علیهم‌السلام، سیره امام(ره) و سیره جانشین امام(ره) است، گفت: مبادا کسانی در دولت نفوذ کنند و بعد مشخص شود آنها از سرسپردگان بیگانگان بوده‌اند. همان‌گونه که پس از 30سال هنوز جریان شهادت شهید رجایی کاملا واضح نیست و حتی افرادی مانند مرحوم لاجوردی که از یاران نزدیک حضرت امام(ره) و از افراد باتقوا در گفتار و کردار بود، معتقد بود که این کار توسط یکی از اعضای همان دولت صورت گرفته است که هنوز هم زنده است.* روز نهم دی از ایام الله بوده و باید زنده نگاه داشته شود


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روز نهم دی از ایام الله بوده و باید زنده نگاه داشته شود، ادامه داد: هر چند مردم ما همواره هوشیار بوده و نهم دی ماه شاهد بر این مطلب است، اما هیچ کس معصوم نیست و وظیفه تک‌تک ماست که با کسب بصیرت و آگاهی لازم مراقب رفتار خود باشیم.


علامه مصباح یزدی با تأکید بر اینکه در سنت الهی مسامحه وجود ندارد، ادامه داد: باید از گذشته درس بگیریم و آن را منحصر به گذشته نبینیم تا خودمان مبتلا نشویم.


وی به عنوان مثال به مسأله رباخواری در غرب اشاره کرد و ادامه داد: ساقط شدن چند کشور اروپایی و بحران مالی غرب به خاطر رباخواری است و باید مراقب باشیم که با کلاه شرعی و زیر پوشش اینکه یک بانک یا مؤسسه‌ای مالی در جامعه اسلامی است رباخواری نشود.


استاد اخلاق حوزه علمیه با اشاره به نعمت عظیم انقلاب اسلامی شکرانه آن را شناخت دین و شناخت وظیفه و انجام هرچه بهتر وظیفه دانست و خاطر نشان کرد: عزت امروز ایران اسلامی در گرو انقلاب اسلامی است.* به خدا قسم نعمتی را به عظمت نعمت وجود آیت‌الله خامنه‌ای سراغ ندارم


وی با تأکید بر لزوم اطاعت از مقام معظم رهبری به عنوان نائب امام زمان(عج) گفت: به خدا قسم نعمتی را به عظمت نعمت وجود آیت‌الله خامنه‌ای سراغ ندارم.


وی ادامه داد: ایشان در همه زمینه‌ها مانند جامعیت، روشن بینی، شجاعت، تدبیر، صداقت، بزرگواری، بزرگ منشی، گذشت و سرآمد هستند و اگر نمی‌دیدیم نمی‌توانستیم باور کنیم که غیر از معصوم، فردی با این صفات امکان وجود داشته باشد.


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رهبران دنیا گفت: هرچند برتری ایشان نسبت به اقران خود ثابت است، اما به قدری این برتری زیاد است که میزان آن را اصلا نمی‌توان ارزیابی کرد.


رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به تدبیرهای مقام معظم رهبری در خصوص مسأله لبنان و فلسطین، دولت‌های سابق و فتنه اخیر گفت: اگر تدابیر ایشان نبود، معلوم نبود امروز چه ضربه‌ای به اسلام و انقلاب وارد شده بود.

/ 0 نظر / 12 بازدید