تو بخشی از خط مقدم نبرد بودی، حاجی بخشی...

خداحافظ جوان ِروح الله؛ حبیب بن مظاهر ِآقا...

تو بخشی از خط مقدم نبرد بودی، بخشی از حاج احمد، بخشی از ایستگاه صلواتی، بخشی از برادران دستواره، بخشی ازحسینیه حاج همت، بخشی از«دوکوهه»، بخشی از «حمید»، بخشی ازحزب الله…

راستی حاجی! در غم رفتن تو، فقط یک چیز آرام مان می کند؛ اینکه نگاه کنیم به یک مرد، همانکه یک بار چفیه اش را داد به تو و خندید و زد روی شانه ات و گفت: «ماشاء الله حزب الله». خداحافظ «عمار خط مقدم جنگ روزگار». سلام ما را به شهدا برسان و بهشت را پر کن از این شعار: «ماشاء الله حزب الله». شنیده ام «حضرت زهرا»، خیلی این شعار کربلای پنجی را دوست دارد؛ چه بزمی است امشب در بهشت، کنار بی بی مهربان خاک شلمچه!

                                                                                                                                         *طرح از دوئل

روایت های آقاسعید ِقاسمی از حاج ذبیح الله بخشی:

...در جریان یکی از همین فیلمبرداری‌ها، حاجی بخشی پتوی یکی از شهدا را که کنار می‌زند تا از او فیلم بگیرد، می‌بیند که عباس خودش شهید شده است. آن‎جا پسرش را بغل کرد و یکی از باشکوه‌ترین صحنه‌های دفاع مقدس را خلق کرد؛ یک صحنه عالی از ایثار و دل‎دادگی بسیجیان آقا روح‌الله.

...در مقطعی که در مجلس ششم، عده‌ای از نمایندگان اسائه ادبی به حضرت آقا کردند و نامه‌ای نوشتند که شما هم مثل حضرت روح‌الله، جام زهر را بنوشید که موجب امتنان نمایندگان است؛ حاجی بخشی یک تنه جلوی مجلس حاضر شد و گفت: اگر هیچ‏کس هم با من نباشد و من تک و تنها باشم، اگر رهبری به من اذن بدهد، همین الان این ساختمان مجلس را به توپ می‌بندم.

...سرکشی به خانواده شهدا و خانواده جانبازان و مجروحین هم یکی از کارهای همیشگی و خاص حاجی بود و عادت داشت که در بیمارستان‌ها برود و با این افراد شوخی کند و فرح بخش محافل سرد و یخ زده جانبازان باشد.

هر وقت هم خدمت حضرت آقا می‌رسید، آقا اعلام رضایت می‌کردند از ایشان و ان‌شاء الله امام و رهبر و شهدا از ایشان راضی باشند و سر سفره آقا عبدالله مهمان باشند. پسر شهیدش و داماد شهیدش ان‌شاءالله در "یوم الفقر" دستش را بگیرند و حاجی هم دست ما را در روز تنگدستی بگیرد و ما را هم بر سر سفره‌ای مهمان کند که خودش مهمان است. (متن کامل+)

 بوسه ی آقاسعید قاسمی بر دستان حاجی بخشی:                               

اظهار ارادت حاج داود دشتی به حاجی بخشی:                                                                                    

مرتبط:

متنی از داداش حسین: «حاج بخشی» زنده است، چون «حزب الله» زنده است…

جمعه؛ تشییع پیکر پیرجبهه‌ها "حاج بخشی"

حاج بخشی هنگام شنیدن شهادت پسرش چه کرد؟

فیلم/ حاج بخشی در خط مقدم جبهه

روایت خواندنی گل‌علی بابایی از شوخی‌های حاجی بخشی در فاو

پوستر/ حاجی بخشی به قافله شهدا پیوست

"حاج بخشی مصداق«لاخوف علیهم و لا یحزنون» بود"

/ 3 نظر / 31 بازدید
سرباز کمپ

طرح ویژه... تا به حال چند بار به این صحنه خیره مانده اید؟ بهترین لحظه زندگی همان است. http://camp707.com/archives/2131