در فتنه88 تکیه‌گاه اصلی هاشمی رفسنجانی بوده است

http://www.rajanews.com/Files_Upload/15666.jpg

+به گزارش شبکه ایران به نقل از فارس، دکتر غلامحسین الهام، مشاور حقوقی رئیس‌جمهور، صبح امروز در همایشی که به مناسبت سالگرد نهم دی ماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد با اشاره به اینکه بنی‌صدر در سال59 و در یک میتینگ سیاسی آن هم در روز عاشورای حسینی حرکتی حرمت‌شکنانه انجام داد و جریان فتنه نیز اشتباه چنین فرد ضاله‌ای را در سال88 مرتکب شدند، صحنه‌گردانان اصلی حوادث فتنه‌انگیز سال گذشته را گروهی کینه‌توز به نظام، انقلاب و راه امام راحل اعلام نمود و تصریح کرد: انقلاب ما با این فتنه‌ها بیگانه نیست به طوری که پیچیده‌ترین آن را در 31سال گذشته به خود دیده و تجربه کرده است.

در فتنه88 پشتیبانی و تکیه‌گاه اصلی هاشمی رفسنجانی بوده است

وزیر سابق دولت نهم با بیان اینکه در این فتنه‌ها پشتیبانی و تکیه‌گاه اصلی هاشمی رفسنجانی بوده است خاطرنشان کرد: پیچیدگی فتنه سال گذشته ناشی از تکیه بر چنین شخصیت‌هایی بود که سبب شد در فضای غبارآلود عده‌ای نتوانند مسیر حق و باطل را تشخیص دهند.

نقش‌آفرینی خانواده هاشمی در فتنه سال گذشته

الهام نقش‌آفرینی خانواده هاشمی را در فتنه سال گذشته محرز و مبرهن اعلام کرد و افزود: برخی از شخصیت‌های انقلابی کشورمان در این جریان رفوزه شدند و نتوانستند در مسیر دفاع از خط ولایت نمره قبولی بگیرند.

هشت ماه فتنه؛ سنگین‌تر از هشت سال دفاع مقدس

وی هشت ماه فتنه را سنگین‌تر از هشت سال دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: باید افرادی چون هاشمی رفسنجانی بی‌تجربگی نمی‌کردند چرا که عرصه سیاست این بی‌تجربگی‌ها را برنمی‌تابد.

اگر امروز سران فتنه دستگیر نشده‌اند به خاطر مصلحت نظام بوده است

مشاور حقوقی رئیس‌جمهور با استناد به سخن هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه « لزومی ندارد دولت من سیاسی باشد، من خودم به حد کافی سیاسی هستم» افزود: از هاشمی رفسنجانی که آدم پخته و باتجربه‌ای در علم سیاست بود حرکاتی که در حادثه سال گذشته به نام او و با پشتیبانی حامیان او صورت گرفت بعید به نظر می‌رسد.

وی در این زمینه افزود: اگر امروز سران فتنه دستگیر نشده‌اند به خاطر مصلحت نظام بوده است و برخی خواص نیز پشتیبان چنین شخصیت‌هایی در کشور هستند.

مردم آگاه‌تر از آن هستند که با چنین فتنه‌هایی دچار خطا و یا اشتباه شوند

دکتر الهام در ادامه سخنان خود حماسه نهم دی ماه را خنثی‌کننده تمام این فتنه‌‌گری‌ها و دسیسه‌های پشت صحنه اعلام کرد و گفت: نهم دی ماه سیل خروشانی بود که چنین خس و خاشاکی را نابود کرد و برخی از آنها را نیز به گوشه عزلت و کنج غربت انداخت.

مشاور رئیس ‌جمهور جریان فتنه سال 88 را فتنه طراحی شده از سوی دشمنان با هدف نفوذ در اسلام و استحاله ارزش‌های اسلامی عنوان کرد و گفت: مردم آگاه‌تر از آن هستند که با چنین فتنه‌هایی دچار خطا و یا اشتباه شوند.

/ 0 نظر / 21 بازدید