دکتر الهام: هاشمی جریان فتنه را مدیریت می کند

»» مشاور حقوقی رئیس‌جمهور: آقای هاشمی سکوت نکرده بلکه جریان فتنه را مدیریت می‌کند... فتنه تکیه‌گاهی دارد. تکیه‌گاه‌های فتنه مهم هستند و این تکیه‌گاه‌ها حوزه و جریان را مدیریت کرده و بناست که آسیب ندیده باقی بمانند.

                                                                                                               *طرح از: دوئل
http://www.duelfa.com/wp-content/gallery/my-posters/mir_hosein_and_____by_aheney.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس+، غلامحسین الهام مشاور حقوقی رئیس‌جمهور در نشست دانشجویی با عنوان "دانشجوی پیرو خط امام(ره) " که به مناسبت 16دی سالروز شهادت سیدحسین علم‌الهدی به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران بعدازظهر امروز دوشنبه در آمفی‌تئاتر مهندسی معدن پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار شد در پاسخ به سؤال دانشجویی که پرسید "علت سکوت هاشمی‌رفسنجانی در دوران کنونی چیست؟" گفت: علت سکوت هاشمی‌رفسنجانی در دوران کنونی حمایت از فتنه است.

وی افزود: آقای هاشمی سکوت نکرده بلکه این جریان را مدیریت می‌کند. در حال حاضر اگر به دنبال سران فتنه و کسان دیگری هستیم آدرس غلط می‌دهیم.

الهام خاطرنشان کرد: فتنه تکیه‌گاهی دارد. تکیه‌گاه‌های فتنه مهم هستند و این تکیه‌گاه‌ها حوزه و جریان را مدیریت کرده و بناست که آسیب ندیده باقی بمانند.

مشاور حقوقی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه موسوی و خاتمی عناصری هستند که دیگر ظرفیت فعالیت سیاسی جدید ندارند و به دنبال چهره و جریان جدید هستند، در ادامه تصریح کرد: ظرفیت جریان‌سازی آنان جدید نیست و این جریان‌ها در فضای موجود مرده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: آن کسی که می‌تواند این جریان را بدمد و بدماند هاشمی است و وی هیچ‌گاه موضعی نگرفته تا این جریان را تخطئه کند، لذا در کارنامه هاشمی هیچ جهتی برای برائت از این حرکت وجود ندارد.

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم‌سیاسی دانشگاه تهران اظهار داشت: تکیه‌گاه‌ها برخی اوقات صرفا تکیه‌گاه هستند و برخی اوقات نیز ظرفی هستند که بسترسازی و حمایت می‌کنند.

الهام در ادامه گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی منافقان به دنبال شکست در وحدت رهبری بودند و در واقع قصد داشتند تعدد و سندیت در رهبری ایجاد کنند و لذا تکیه به یک شخصیت ممتاز انقلابی یعنی آیت‌الله طالقانی کردند.

عضو سابق حقوق‌دانان شورای نگهبان در ادامه گفت: آیت‌الله طالقانی یک فرزند مارکسیست داشت که دستگیر شد و در این خصوص منافقان اولین فتنه را ایجاد کردند.

وی افزود: منافقان وی را در خارج از تهران از لباس روحانیت خارج کرده و اورکت میلیشییایی پوشاندند و از وی عکس گرفته و فتنه ایجاد کردند.

مشاور حقوقی رئیس‌جمهور اظهار داشت: آیت‌الله طالقانی فرد برجسته و دینی بود و به تعبیر امام(ره) فردی بود که از زندانی به زندان دیگر می‌رفت اما منافقان به بهانه فرزندش فتنه ایجاد کردند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: هنگامی که آیت‌الله طالقانی متوجه فتنه شد اعلام داشت "کسی نمی‌تواند امام راحل را از رهبری امت اسلامی خارج کند ".

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله طالقانی جایگاه رهبری را بزرگ می‌شمرد و در خیلی از مسائل سعه‌صدر داشت، خاطرنشان کرد: آیت‌الله طالقانی در نمازجمعه اعلام داشت "چریک‌های فدایی و منافقان سر من کلاه گذاشتند ".

الهام افزود: منافقان پس از این فتنه به سراغ بنی‌صدر رفتند و کار را به جایی رسید که دختر رئیس‌جمهور وقت عروس سازمان مجاهدین شد و دختر بنی‌صدر در پی ازدواج‌های سازمانی طلاق داده شد.

وی با تاکید بر اینکه در سال 78 و حوادث کوی دانشگاه تکیه جریان ضدنظام به خاتمی و وزراء دولت اصلاحات بود، گفت: مشکل آبگوشت کوی دانشگاه نباید این قدر برای نظام هزینه ایجاد می‌کرد تا دانشجویان قربانی شوند.

مشاور حقوقی رئیس‌جمهور به بخش دیگری از فتنه‌های دوران انقلاب اسلامی اشاره و بیان داشت: در جریان مهدی هاشمی امام(ره) برای تمایز مهدی هاشمی و منتظری تلاش کرد اما فتنه در بیت منتظری هم رسوخ پیدا کرده بود.

الهام تاکید کرد: در فتنه سال گذشته اگر هاشمی‌رفسنجانی نبود خواص به این میزان آسیب نمی‌دیدند و اگر هاشمی مواضع خود را روشن می‌کرد به مشکلات کنونی بر نمی‌خوردیم.

وی افزود: هاشمی اگر در روز قدس سال 88 موضع‌گیری نکرد حداقل می‌توانست در مراسم‌های دیگر مانند حادثه عاشورای سال 88 موضع گیری کند.

عضو سابق حقوق‌دانان شورای نگهبان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بزرگواری کردند اما هاشمی جوابی نداده است، خاطرنشان کرد: اکنون هاشمی باید شفاف موضع‌گیری کند و باید دید که سکوت وی اشتباه نیست و باید توجه داشت که مهره‌های مرده بعید است که دیگر احیاء شوند.

*مرتبط :

ابراز تعجب آیت الله ممدوحی؛عضو مجلس خبرگان از مواضع هاشمی درباره فتنه
آیت الله نمازی؛ عضومجلس خبرگان رهبری: هاشمی رفسنجانی به سکوت خود پایان دهد
در فتنه88 تکیه‌گاه اصلی هاشمی رفسنجانی بوده است

/ 11 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فطرس ملک

سلام برادر بزرگوار خوشحالم که منو همسنگر خودتون میدونید موفق و پیروز باشید یاعلی مدد

مصاف(بچه مثبت سابق)

«هوا را ترافیک گناه است که آلوده می کند» متن جدید وبگاه مصاف.منتظر دوستان هستم.

پیرو ولایت

سلام به روزم "حَقِت بود بی عرضه (باز هم قوه ی قضاییه!)" [چشمک]

aa

سلام خسته نباشید هم سنگر . با قدرت تمام ادامه بدهید ... موفق باشید .

ابوالفضل

با عرض سلام و احترام : نیت عرض ادب بود... ایام به کام و موفق باشید.

rain

سلام حرفهای جالب و افکار بلندی دارید موفق باشید

rain

سلام حرفهای جالب و افکار بلندی دارید موفق باشید آپم با : خشم خدا

رضا کریمی

آفرین احسنت همین طور ادامه بده امید وارم موفق باشی مبلاگت عالی بود

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام دوست عزیز - ایشالا خدا پشیمونی نده - فقط همین - تقصیری ندارین جز جهل و نادانی - ایشالا که شما درست میگید - ایران ما روم دوره مارتین لوتر کینگه - یه مطالعه بفرمایید - دوره ما دوره چاه امام زمانه عزیز مثل دوره لوتر که میگفتن با یه سکه گناه پدرانتونو لخرید - دوره ما همون دوره ایه که دین یه دین دیگست - مرحبا به ظهور اقا کمک میکنید - فقط خواهشا ما اماممونو دوس داریم امام رو دیگه با این القاب فتنه گر و ... صدا نزنید - یا علی

اللهم عجل لولیک الفرج

خوشحال میشم جوابتونو بهم ایمیل کنید