انگلیس: هاشمی رفسنجانی با آشوبگران، همدل است! + اعتراف به جام زهر

* بُرش:

- بی بی سی مدعی شده که مواضع همسوی آقای هاشمی و آقای خاتمی یک "پروژه مشترک" است!

- هاشمی رفسنجانی: ما در آن دوران توانستیم امام(ره) را برای متوقف کردن جنگ قانع کنیم(!)، به طوری که در یک جلسه با حضور پنج نفر از سران خدمت امام(ره) رفتیم و وضع را تشریح کردیم، امام(ره) نیز خیلی سریع فهمیدند(!) و آن نامه عجیب و تاریخی را نوشتند...

- مردم هنوز یادشان هست امام در نامه پذیرش قطعنامه از نوشاندن جام زهر به ایشان سخن گفتند و این اعتراف هاشمی به مردم می فهماند جام زهر را چه کسی به امام نوشانده است!

http://media.farsnews.com/Media/8603/ImageReports/8603110166/30_8603110166_L600.jpg

رسانه دولتی انگلیس در گزارشی نوشت که "آقای هاشمی رفسنجانی به دلیل همدلی با معترضان به نتایج انتخابات دو سال پیش" مورد انتقاد اصولگرایان قرار گرفته است.

به گزارش رجانیوز+ به نقل از جهان، بی بی سی فارسی اضافه کرد: "آقای هاشمی رفسنجانی در دو سال گذشته عمدتا مواضعی نزدیک به معترضان انتخاباتی اتخاذ کرده بود." گزارش این رسانه به بهانه سخنان روز گذشته آقای هاشمی منتشر شده که رئیس مجمع تشخیص مصلحت در آن بار دیگر موضعی جنجالی و مشابه آخرین نماز جمعه خود در ۲۶ تیرماه ۸۸، اتخاذ کرده است.

وی گفته است: «اگر امروز بخواهیم نصیحتی بکنیم، این است که نظام، و به طور کلی همه، باید تلاش کنیم که اگر اعتماد بخشی از مردم از بین رفته است و به تردید افتاده اند، اعتماد آنها را برگردانیم و بین دولت و مردم، نظام و مردم، و حکومت و مردم صفا ایجاد کنیم». آقای هاشمی البته نگفت منظورش از آنچه "مردم" نامیده، جریان فتنه 88 است یا توده مردم.

بی بی سی فارسی اظهارات سید محمد خاتمی در روزهای اخیر را از جنس این سخنان هاشمی دانسته است. خاتمی که همچنان از سوی حامیان گفتمان انقلاب اسلامی از متهمان اصلی فتنه ۸۸ شناخته می شود، چند روز پیش خواستار فراموش کردن آشوب های دو سال اخیر و آشتی نظام و جریان فتنه شده بود.

بی بی سی تلویحا مدعی شده که مواضع همسوی آقای هاشمی و آقای خاتمی یک "پروژه مشترک" است.

همچنین خبرگزاری دانشجو+ با برگزیدن تیتر «چه کسی جام زهر را به امام نوشاند؟!» به اعتراف اخیر هاشمی رفسنجانی در نوشاندن جام زهر به امام اشاره کرد:

هاشمی که خود را «مسئول جنگ» خطاب می کرد، در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به پذیرش قطعنامه در حالی که انگار جایگاه امام و ماموم را فراموش کرده بود، گفت: البته ما در آن دوران توانستیم امام(ره) را برای متوقف کردن جنگ قانع کنیم(!)، به طوری که در یک جلسه با حضور پنج نفر از سران خدمت امام(ره) رفتیم و وضع را تشریح کردیم، امام(ره) نیز خیلی سریع فهمیدند(!) و آن نامه عجیب و تاریخی را نوشتند و خودشان مسئله را حل کردند.

البته از هاشمی که به محتاطانه حرف زدن مشهور است، بعید بود این گونه نسنجیده خود را متهم کند؛ اگر او کمی به عواقب این حرفش فکر می کرد، می فهمید که مردم هنوز یادشان هست امام در نامه پذیرش قطعنامه از نوشاندن جام زهر به ایشان سخن گفتند و این اعتراف هاشمی به مردم می فهماند جام زهر را چه کسی به امام نوشانده است.
چند سالی است ادبیات هاشمی و اطرافیانش بدون اینکه بخواهند نشان می دهد نگاه آنها به جایگاه و شخصیت امام چگونه است. وی جایگاه امام را آن قدر تنزل می دهد و آن را تا به جایی می رساند که امام بعد از توضیحات هاشمی، وضعیت را سریع می فهمند و هاشمی به این خاطر ایشان را تحسین می کند.
 
این در حالی است که موسسه تنظیم و نشر آثار امام هیچ گونه موضع گیری نسبت به این هتاکی ها به حضرت امام(ره) نمی کند، اما اگر افرادی با سلایق سیاسی متفاوت با ایشان، کوچکترین انتقاد را از نوه امام که اصلا ایشان را درک نکرده، بکنند فریاد «وا اسلاما» ی آنها گوش فلک را کر می کند.
 
حالا و با افزایش اعترافات نزدیکان ظاهری آن روزهای امام، بیشتر مشخص می شود که ناراحتی ایشان در اواخر عمر از کسانی که دستورات ایشان را اجرا نمی کردند، مربوط به چه کسانی بوده است.
 
آنها که با مصلحت اندیشی های ظاهری و در مقابل نظر امام، اولین ناو جنگی آمریکا در تنگه هرمز را منهدم نکردند، امروز هم از همان مصلحت اندیشی های جلوتر از امام حرف می زنند.

هاشمی در دیدار روز گذشته در همین راستا گفت: البته می‌توان این گونه به جنگ نیز نگاه کرد که اگر عراق شهرهای مهم چون تبریز، کرمانشاه و حتی تهران را همچون حلبچه بمباران شیمیایی می‌کرد، چه بر سر مردم می‌آمد؟ همان موقع بمباران شیمیایی تهران برای عراق با داشتن هواپیماهای بلندپرواز روسیه کار آسانی بود؛ اگر بمباران شیمیایی می‌کردند شاید ده‌ها هزار نفر شهید شیمیایی داشتیم و اکنون به اینجاها نمی‌توانستیم برسیم.


*مرتبط :

- واکنش حمید رسایی به اظهارات جدید هاشمی رفسنجانی؛
   درباره ی عملکرد دولت احمدی‌نژاد و درخواست تلویحی او برای عزل رئیس جمهور +

- حسین قدیانی/ الفبای فتنه را چه کسانی به جریان انحرافی آموختند؟!
این روزها عده ای با سوء استفاده از خبط و خطای مکرر جریان انحرافی، پا را حتی از گلیم تخریب خدمات نهاد دولت هم فراتر نهاده اند و به صرافت تصفیه حساب با «اصل حکومت» افتاده اند! ... سران فتنه۸۸ غلط کرده اند اگر گمان برند که ما ایشان را هم منتقد جریان انحرافی فرض کنیم! سران فتنه۸۸ غلط کرده اند اگر گمان برند که می توانند از کنار نقد ما به جریان انحرافی زیرآبی بروند!+

- حسین شریعتمداری/ اتوبوس که چپ نشده!
باید از آقای هاشمی رفسنجانی پرسید؛ کدامیک از مواضع پلشت جریان انحرافی را می توان آدرس داد که فتنه گران -متاسفانه مورد حمایت شما- صدها برابر، زشت تر و مشمئز کننده تر از آن را مرتکب نشده باشند؟! +

- آقای هاشمی! غارت بیت‌المال از سوی پسرتان را فراموش نکنید!
اکنون پرسش این است که متهم اختلاس و پولشویی و «غارت بیت المال برای خرید چند رأی» چرا برای پاسخگویی به اتهاماتش به کشور بازنمی گردد و از یک سال و نیم پیش در لندن و دوبی سیر می کند و تازه در حال تبادل مدرک تحصیلی هم هست؟! آیا به تعبیر آقای هاشمی مردم خرج کنندگان این پول ها را لعنت نمی کنند؟ +

/ 4 نظر / 23 بازدید
مبشر

با سلام و درود بر شما دوست و همسنگر عزیز خدا قوت احسنت بر شما که به جریان انحرافی اصلی پرداختید! در پناه آقا امام زمان (عج) موفق و پیروز باشید. یا علی

.........

http://www.ghetemoghadas26.mihanblog.com/

بچه مثبت

"از مسئولان ایرانسلی تا ولایتمداران حقیقی" جوان امروز تو را می خواند....

آزاد اندیشی

چند نكته در باب سريال مختارنامه كارگردان اين سريال در كنار اثر خوبي كه ارائه كرده به وضوح از كار قوي خود براي هنجارشكني سوء استفاده كرده است. ادامه مطلب: http://azad-andishy.blogfa.com/post-65.aspx