خط دهی های آیت الله؛ نمی گذاریم «علی محمد باب» دیگری باب شود!

»» آیت الله مصباح: اگر این جریان ادامه یابد و یک روز دیدیم که سید علی محمد باب دیگری
       به دست خودمان و با ثمره خون شهیدان و مقاومت‌های فراوان به وجود آمده است،‌تعجب نکنیم!
                                                                                                       چهارشنبه21 اردیبهشت ماه 1390

http://www.rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/17-7-1388/IMAGE633909546317812500.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس+، آیت‌الله مصباح‌یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار اعضای حزب مؤتلفه اسلامی، با اشاره به رواج انحراف فکری جدیدی در جامعه و مطرح شدن تعابیری چون «امام زمان(عج) خود جامعه را اداره می‌کند»،‌ تصریح کرد: درست است که در ابتدا این سخن برای ارادتمندان و علاقه‌مندان به حضرت بقیه‌الله(عج) خوش باشد،‌ ولی وقتی به آن فکر می‌کنیم، می‌توانیم به آینده خطرناک این سخن پی ببریم.

وی افزود: این سخن به این معنی است که اگر خود ولی عصر
(عج) جامعه را اداره می‌کنند،‌ نیازی به واسطه و نائب نیست.

آیت‌الله مصباح یزدی با ابراز نگرانی از رواج چنین تفکری در جامعه، خاطر نشان کرد: ‌اگر این تفکر در جامعه رواج یابد و کسی که این تفکر را رواج می‌دهد، قدرت در اختیار داشته باشد و به احتمال 99درصد کمک‌های خارجی نیز ضمیمه آن شود، چه شرایطی در جامعه به وجود می‌آید
؟

آیت‌الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: اگر این جریان ادامه یابد و یک روز دیدیم که سید علی محمد باب دیگری به دست خودمان و با ثمره خون شهیدان و مقاومت‌های فراوان به وجود آمده است،‌تعجب نکنیم.


وی افزود: حال اگر کسی ریاست، پول و سوابق داشته باشد و خدمات دولت نهم و دهم نیز در اختیار او قرار گیرد و چه بسا رییس جمهور هم بگوید؛ هر چه دارم از او بوده است! چه تأثیراتی می‌تواند داشته باشد؟


آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به مخالفت‌های صورت گرفته با چنین تفکراتی پیش از انقلاب، اظهار داشت: امروز یک مقام رسمی کشور، بیاید و مطرح کند که دیگر دوران تعریف از اسلام و شعار اسلامی گذشته است، پلورالیسمی می‌باشد که در گذشته سایه آن را نیز با تیر می‌زدیم.


استاد اخلاق حوزه‌علمیه قم با تأکید بر این که در این جریان، آهسته آهسته شعارهای اسلامی کم‌رنگ می‌شود،‌ بیان داشت: در چنین شرایطی ارزش‌های اسلامی جای خود را به ارزش‌های فردی و نام اسلام جای خود را به ایران می‌دهد؛ هرچند هم بگویند ایشان منظورشان فلان بوده و شفاف هستند.


رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
(ره) ارتباط و دیدار با برخی شخصیت‌های بین‌المللی که حتی مقامات بالای کشور نیز تا کنون با آنان ملاقات را بابی دیگر معرفی کرد و گفت: قرائن حاکی از سفر‌های این شخص به سراسر جهان از شرق تا غرب و ملاقات با بالاترین شخصیت‌ها است که در هیچ جا انعکاس نمی‌یابد،‌ تا آنجا که رییس جمهور رسماً وزیر خارجه را کنار می‌گذارد و می‌‌گوید؛ سیاست خارجه من را باید ایشان اداره کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی تأکید کرد: البته با عنایت خداوند و هوشیاری مقام معظم رهبری و بیداری مردم، این واقع نمی‌گردد، ولی دلیل هم ندارد که ما سکوت کنیم و به وظیفه خود عمل نکنیم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات دولت نهم و دهم و تأییدات رهبری از این دولت، اظهار داشت: آنچه باعث روی کار آمدن این دولت شد، شعارهایی بودکه در سی سال پس از انقلاب مطرح می‌شد و مردم که از فراموش شدن آنها آسیب‌های فراوانی را متحمل شده بودند، به آنها دل بستند؛ البته کارهای عظیمی هم صورت گرفت و مقام معظم رهبری نیز این دولت را تأیید کردند.


آیت‌الله مصباح‌یزدی با بیان این که این مسائل دلیل مطلق بودن نمی‌شود، اضافه کرد: در کنار این خدمات،‌ آهسته آهسته سخنانی مطرح شد که قضاوت‌های فراوانی در این باره صورت گرفت، ولی بعد‌ها مسائلی ظاهر شد که قابل توجیه منطق،‌ برهان و شرع نبود.


رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
(ره) با تأکید بر این که برخی اقدامات اخیر، حتی با اقتضای سیاسی نیز سازگار نبود،‌ گفت: این‌که به گونه‌ای رفتار شود که رهبری، مراجع، علما و مردم متدین را از خود ناراضی نمود و کاری کرد که صمیمی‌ترین دوستان نیز با او به مخالفت بپردازند، توجیهی ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: ‌در این میان ما وظیفه داریم در مرحله نخست، فردی که شیفته این شخص شده است را متوجه اشتباهاتش کنیم و در مرحله بعد خواص فریب‌خورده را نیز نجات دهیم.


*خط دهی های آیت الله :

- آیت‌الله مصباح: میزان در حمایت از افراد، گام برداشتن آن‌ها در مسیر حق و اسلام ناب است +

- آیت الله مصباح: اگر به جای اسلام، کلمه دیگری گذاشتیم به اشتباه رفته‌ایم
                          و از دوستی خداوند و رسولان او به دوستی طواغیت و فرعون‌ها می‌رسیم +

- آیت‌الله مصباح: بازتولید تفکر ضد روحانیت می‌تواند فتنه بعدی جامعه باشد+

/ 3 نظر / 42 بازدید
مبشر

با سلام و درود بر شما برادر بزرگوار و با تشکر از لطف و عنایت شما عزیز همسنگر ؛ خدا قوت دعا می کنم برای افزایش بصیرت برادران اصولگرا ! و معتقد به ادامه راه و هدف امام (ره) و انقلاب اسلامی که خداوند تبارک و تعالی در این برهه حساس اُخرالزمانی چنان بصیرتی به همه ما بدهد که هر جریانی را انحرافی ندانیم ! و انحراف واقعی و پدرخوانده منحرفین و دجالان روزگار را بشناسیم ! و خودی را از غیر خودی تشخیص دهیم و بسوی همسنگر خود تیراندازی نکنیم. واقعا دوره آخرالزمان دوره خیلی سختی است و تشخیص حق از باطل سخت است و حتی بزرگان و خواص هم از تشخیص باز میمانند و به فرموده مولایمان امام خامنه ای (مدظله) عنایت خداوند به عوام مخلص و با تقوا بیشتر است و راه را بهتر تشخیص میدهند و خادمان ملت و اسلام را هدف آماج حملات خود قرار نمیدهند. کسی که سپر بلای ولایت و فدایی با درایت ولی زمان است. فتنه های آخرالزمان مدعیان دروغین ولایتمداری و منافقین را آشکار خواهد کرد ، هرچند که خون به دل علی و مالک علی خواهد کرد. ..ادامه دارد

مبشر

...ادامه اصطلاح جریان انحرافی را سران فتنه جهت انشقاق و دودستگی در بین اصولگرایان و یاران ولایت ساخته و پرداخته اند تا با ایجاد دو دستگی به هدف خود برسند. جریان انحرافی واقعی را بشناسیم.خنده شیطان را از تفرقه بین ولایتمداران ببینید. یاران واقعی ولایت را بشناسید. التماس دعا ، یا علی

مبشر

با سلام و درود بر شما همسنگر عزیز احسنت ، حرف شما کاملا متین است همه خواص بی بصیرت نیستند وتعدادی شاید انگشت شمار بدون بصیرت و بینش و تعقل عمل می کنند ، ولی برخی نیز در بعضی مقاطع خوب عمل نمی کنند و در پازل دشمن به نفع دشمن عمل می کنند. هیچ کسی را بصورت صفر و صد در صدی در نظر نگیریم ، شاید یکی از بزرگان در اثر توهمات و تبلیغات رسانه ای و جنگ روانی دشمنان ایران اسلامی و منافقین داخلی و دریافت اطلاعات غلط از اطرافیان رای ناصوابی دهد. از مکر شیطان آنهم در این آخرالزمان که بسیار فعال است و مدام در حال فتنه انگیزی است غافل نشویم. هیچکدام از ما معصوم نیستیم. در مورد شبهه مکتب ایرانی که به دکتر احمدی نژاد و مهندس مشائی وارد شده نظر شما را به مقاله زیر جلب می کنم: http://www.tazohoor.ir/fa/index.php?option=com_content& view=article&id=931:1390-02-02-17-42-20& catid=21:1389-10-12-15-12-00&Itemid=117 موفق و پیروز باشید. یا علی