حاشیه های اخیر و دقتی بر بازخوانی بیانات امام خامنه ای

»»بُرش هایی از فرمایشات مهم امروز رهبرمعظم انقلاب درباره مسائل داخلی اخیر
                                                                               شنبه؛ سوم اردیبهشت ماه 1390

مقام معظم رهبری

* هرجا که رهبری احساس کند از مصلحت بزرگی غفلت می شود، وارد خواهد شد و رهبری تا زنده است هیچگاه نخواهد گذاشت، در حرکت عظیم ملت ایران بسوی آرمانها، ذره‌ای انحراف ایجاد شود.

*من میخواهم بگویم این حالت صخره‌گون را ملت و دولت عزیز ما حفظ کنند. نگذارید اختلاف به وجود بیاید. نگذارید شکاف به وجود بیاید. نگذارید آنچه را که دشمن در تبلیغات و در خباثتهاى سیاسى و تفتینهاى سیاسى میخواهد در مورد کشور ما انجام بدهد، انجام دهد.

* شما ببینید در همین پنج شش روز گذشته سر یک قضیه‌اى که آنچنان هم از اهمیت بالائى برخوردار نبود -سر مسئله‌ى اطلاعات و امثال اینها- چه جنجالى در دنیا راه انداختند. تحلیلها را بردند به این سمت که بله، در داخل نظام جمهورى اسلامى شکاف ایجاد شده است، حاکمیت دوگانه شده است، رئیس جمهور حرف رهبرى را گوش نکرده است! دستگاه‌هاى تبلیغاتىِ خودشان را از این حرفهاى سست و بى‌پایه پر کردند. ببینید چطور منتظر بهانه‌اند. ببینید چطور مثل گرگ در کمین نشسته‌اند که یک بهانه‌اى پیدا کنند، هر جور میتوانند، حمله کنند. میدانند که دولت مشغول تلاش و فعالیت و خدمت است.

*بحمداللَّه امروز کار دارد انجام میگیرد. مسئولین دولتى هم حقاً و انصافاً دارند تلاش میکنند؛ هم اعضاى دولت، هم بخصوص خود رئیس جمهور. اینها شب و روز ندارند؛ من مى‌بینم، من از نزدیک شاهدم. اینها دائم مشغول کارند، مشغول خدمت و تلاشند. خب، اینها براى کشور خیلى باارزش است.

*  ما که راجع به شخص قضاوت نمیکنیم؛ ما کار را، خط را، جهتگیرى را ملاک و معیار قرار میدهیم. آنجائى که کار و خدمت و تلاش هست، حمایت ما هست، حمایت مردم هست.

* رهبری هیچگاه بنای دخالت در تصمیم ها و کارهای دولت را ندارد، مگر آنجایی که احساس کند مصلحتی مورد غفلت قرار گرفته است... در قضیه اخیر هم که چندان مهم نیست، احساس شد از مصلحت بزرگی غفلت شده است.

* ما در مواضع صحیح ِخودمان محکم ایستاده‌ایم. تا من زنده هستم، تا من مسئولیت دارم، به حول و قوه‌ى الهى نخواهم گذاشت این حرکت عظیم ملت به سوى آرمانها ذره‌اى منحرف شود.

*تا ما توى میدان هستیم، سایه‌ى لطف الهى هست. ماها -من یک جور، شما یک جور، آن دیگرى یک جور، چهارمى یک جور- اگر سراغ مسائل شخصى خودمان برویم و اهداف را فراموش کنیم، البته کمک الهى هم کم خواهد شد.

* هدف از نامگذاری‌های هر سال، ایجاد زمینه برای شروع حرکت به سمت شعار و هدف انتخاب شده است.

* نقص در کار همه‌مان هست؛ بنده هم نقص دارم، رؤساى قوا هم خالى از نقص نیستند، مسئولین هم خالى از نقص نیستند. باید به خداى متعال پناه ببریم، نقص هاى خودمان را بشناسیم، آنها را کم کنیم؛ در کار عظیم این ملت بزرگ و این حرکت عظیمى که این ملت دارند، گره ایجاد نکنیم.    (منبع: +)

 

*مرتبط :

- Audio/ صوت/ گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری:
  تا زنده ام نمی گذارم حرکت به سوی آرمان‌ها ذره‌ای منحرف شود +

- بازتاب سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در رسانه‌ها:
   رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم استان فارس سخنان مهمی ایراد کردند که بازتاب
   گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت. +

- گزارشی از هیاهوهای رسانه‌های ضدانقلاب درباره یک استعفا:
   رسانه‌های ضدانقلاب در روزهای اخیر تحلیل‌ها و خبرهای متعددی در مورد استعفای وزیر اطلاعات
   منتشر کرده‌اند، هدفی که توجه به آن موضوعات متعددی را روشن می‌کند. +

/ 8 نظر / 22 بازدید
چترباز

بسی استفاده بردیم! کارت درسته پیام جان یا علی

پویان مهدوی

سلام با مطلب داغی در باب کوتاهی احمدی نژاد در اجرای حکم آقا و سخنرانی آقا در جمع مردم شیراز با عنوان " اندر عاقبت بخار گرفتگی" به روز هستیم.

حجت

سلام خسته نباشید. مطلب خوبی بود. لینکتان را هم اضافه کردید. شما هم اگر خواستید مرا با نام خط خطی های یک فراری لینک کنید. با مطلب جدیدم: تنها تو را دوست دارم. منتظرتان هستم.

مصطفی نمازیان

بنام خدا با مطلبي تحت عنوان " عدالت و اعتدال، حلقه مفقوده اقتدارگرايي" بروزم. منتظر بازديد و نظردهي شما. بررسي حملات غير منطقي و ناجوانمردانه جريان انحرافي و تشنه قدرت انتخابات92 به دولت و دولتمردان بر خلاف فرمايشات صريح رهبري. دست من و تو بايد اين پرده ها رو پاره كنه. يا علي

بچه مثبت

" « همت » دو حال بیشتر نداشت: یا در کربلا بود یا رو به کربلا" درد دلی با سردار خیبر.منتظرت هستم.

مرتضی

یا زهرا (س) عالیه بلاگتون. من مشتری ثابتش هستم. از اخلاصتون لذت می برم داداش. موفق باشین. یه مطلبی در مورد مسایل روز گذاشتم. تشریف بیارین.