از توصیه های امروز رهبری
ساعت ٥:٤٠ ‎ب.ظ روز ٢٩ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام اسلامی

 »» امروز اصلی‌ترین نیاز جامعه اسلامی عمل به پیام بعثت و ملاک قرار گرفتن عقل و خرد ، حاکم شدن فضیلت‌های اخلاقی و مبنا قرار گرفتن انضباط قانونی در جامعه است که در این زمینه وظیفه نخبگان و بزرگان بسیار با اهمیت است.

»» در میان ملت ایران سلایق مختلفی در عرصه زندگی اجتماعی وجود دارند که هر کدام نظر خود را بیان می‌کنند اما آنجایی که ملّت احساس می‌کنند، مسئله دشمنی با نظام در میان است و دستی، حرکتی را برای ضربه زدن به نظام مدیریت می‌کند، از او فاصله می‌گیرند، حتی اگر همان شعاری را بدهد که ملت به آن معتقد است.

»» هر فردی با هر عنوان و موقعیتی، اگر بخواهد جامعه را به سمت ناامنی سوق دهد از نظر عموم ملت ایران، انسان منفوری است.

»» همه باید مراقب گفتار و مواضع و حتی نگفتن‌های خود باشند زیرا نگفتن مسائلی که باید گفت، عمل نکردن به وظیفه است و گفتن مسائلی که نباید گفت، عمل کردن بر خلاف وظیفه است.

»» نخبگان هوشیار باشند زیرا هرگونه حرف، تحلیل، و اقدام آنان که موجب بر هم خوردن امنیت جامعه شود، حرکت در خلاف مسیر ملت ایران است.

»» نخبگان مراقب باشند، زیرا در امتحان عظیمی قرار گرفته اند و موفق نشدن در این امتحان، تنها مردود شدن نیست بلکه موجب سقوط آنان خواهد شد.

** متن کامل بیانات: ttp://khomeynism.persianblog.ir/post/543/

----------------------------------------------------------------

** تلنگر:

»» براستی کدام گفتار و موضع، کدام حرف، تحلیل و یا اقدامی، رهبری گرانقدر را وادار به روشنگری و تذکّر نموده است؟!!

     چرا رهبر معظم انقلاب در این برهه از زمان به این روشنگری ها اقدام کردند؟ چرا این "نخبگان مراقب باشند"ها را قبل تر بیان نفرمودند؟ چرا این تذکّرها را در همان نماز جمعه تاریخی ایراد نفرمودند؟ براستی کدام اقدام ِ نخبگان(!) آن هم بعد از آن خطبه های تاریخی موجب این تذکّرات شدند؟

    به اینها باید فکر کرد...