تهران در موج سبز
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱٠ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» گزارشی تصویری از  

     تجمع ها، اغتشاشات و آشوب های اخیر تهران

»» به ادامه مطلب بروید..


»» گفته سعید حجاریان (تئوریسین اصلاحات) قبل از انتخابات:

 "اصلاحات خون میخواهد"

میرحسین موسوی

3632616672_b4d832b341

 

 

حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود

 

خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود

 

ای که شال سبز را کردی به دستت مسخره

 

گردنت را می شکست اینجا اگر عباس(ع) بود

 

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

اغتشاشگران در درگیریهای اخیر تهران

اغتشاشگران در درگیریهای اخیر تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

عکس اغتشاش

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

Random.ir

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

برخی تصاویر رسانه های خارجی از آشوب های تهران

حضور دختران در تظاهرات و شورش های خیابانی تهران

 

شال سبز حامیان موسوی - آتش زدن خیابان ها

»» ...و آقای موسوی!

    آن امامی که جناب‌عالی را به جهت استعفای بدون هماهنگی‌تان، آن‌گون شدید و غلیظ گوشمالی دادند با توجه به نوع عملکرد عجیب فعلی و سخنان غریب کنونی شما که دشمن‌خواه است و استکبارنواز، چه حکمی را صادر می‌کردند؟

»» امامی که برای کُرنش در برابر قانون اینگونه سخن می گوید:

  * من باز به همه این آقایانی که می‌خواهند نطق کنند و اعلامیه بدهند و نمی‌دانم نامه سرگشاده بفرستند و ازاین مزخرفات، به همه اینها اعلام می‌کنم که برگردید به اسلام، برگردید به قانون ، برگردید به قرآن کریم ،‌ بهانه درست نکنید که اسباب این بشود که شما همه به انزوا کشیده بشوید. من به بسیاری از شما علاقه دارم و میل دارم که همه به قانون عمل کنند و همه در جای خود باشند و چنانچه این‌طور نباشد،‌ مسئله طور دیگر خواهد شد. (صحیفه امام جلد 14 صفحه 415) 

   * نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم.
غلط می‌کنی قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادن به قانون اساسی. مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛ هر کس از هرجا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم ،‌ من قانون اساسی را قبول ندارم ،‌من مجلس را قبول ندارم ، من رئیس‌جمهور را قبول ندارم ، من دولت را قبول ندارم. نه ! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ،‌ ولو برخلاف رای شما باشد. باید بپذیرید، برای این‌که میزان اکثریت است ؛ و تشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست ، میزان است که همه باید بپذیریم.(صحیفه امام جلد 14 صفحه 378)

   * اگر یک جایی عمل به قانون شد و یک گروهی در خیابان‌ها برضد این عمل بخواهند عرض اندام کنند،‌ این همان معنای دیکتاتوری است که مکرر گفته‌ام قدم به قدم پیش می‌رود،‌ این همان دیکتاتوری است که به هیتلر مبدل می‌شود انسان،‌این همان دیکتاتوری است که به استالین انسان را مبدل می‌کند. اگر قانون در یک کشوری عمل نشود ، کسانی که می‌خواهند قانون را بشکنند اینها دیکتاتورانی هستند که به صورت اسلامی پیش آمده‌اند یا به صورت آزادی و امثال این حرفها. اگر همه این آقایان که ادعای این را می‌کنند که ما طرفدار قوانین هستیم ، این‌ها با هم بنشینند و قانون را باز کنند و تکلیف را از روی قانون همه شان معین کنند و بعد هم ملتزم باشند که اگر قانون برخلاف رای من هم بود من خاضع‌ ام ، اگر بر وفاق هم بود من خاضع‌ام ،دیگر دعوایی پیش نمی‌آید؛ هیاهو پیش نمی‌آید.(صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

   * قانون معنایش این است که(همه) چیزها (را) به حسب قانون اسلامی ، به حسب قانون کشوری که منطبق با قوانین اسلام است ، همه را ،‌وظیفه‌اشان را قانون معین کرده‌. بعد از این که قانون وظیفه را معین کرد ، هر کس بخواهد که برخلاف او عمل بکند، این یک دیکتاتوری است که حالا به صورت مظلومانه پیش آمده است و بعد به صورت قاهرانه پیش خواهد آمد و بعد این کشور را به تباهی خواهد کشید و این کشور وقتی به تباهی کشیده شد و این مردم متفرق و مختلف با هم شدند ، این همان وظیفه ای است که برای ابرقدرتها باید انجام بدهد این آدم انجام داده،‌ ولو خودش نمی فهمد، اگر بفهمد که دیگر مصیبت بالاتر است،‌لکن خودشان ملتفت نیستند.
(صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

»» و اینها همه در حالیست که کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده است:

    @ برای اولین بار در 30 سال گذشته تعداد آراء نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بلافاصله پس از اعلام نتایج به تفکیک استانی و شهرستانی بر روی سایت وزارت کشور قرار دادیم که این آمار در طول یک هفته بالغ بر 120 هزار نفر بازدید کننده داشت و بسیاری از رسانه های صوتی و تصویری و مکتوب از جمله صدا و سیما ، خبرگزاری ها و مطبوعات این آمار را بصورت کامل منتشر کردند در حالیکه در انتخابات گذشته تعداد آراء نامزدها به تفکیک استانی و شهرستانی پس از ماه ها از برگزاری انتخابات در مجلد های مخصوص چاپ و فقط در اختیار برخی مسئولان قرار می گرفت و به نوعی محرمانه تلقی می شد و حتی بسیاری از پژوهشگران نمی توانستند از آن استفاده کنند.

    @ برای اولین بار در طول 30 سال برگزاری انتخابات ، تعداد آراء نامزدهای انتخابات را به تفکیک صندوق به صندوق با ذکر بخش، شهرستان و استان منتشر کردیم در حالیکه تاکنون آمار تفکیکی صندوق به صندوق در هیچ انتخاباتی حتی به صورت محرمانه نیز منتشر نشده بود و این آمار تاکنون بیش از 125 هزار بازدید کننده داشته است .

   @ برای اولین بار رسماً اعلام کردیم که همه نامزدها به تعداد صندوق های رأی در سراسر کشور یعنی 45713 نفر می توانند نماینده معرفی کنند تا سر صندوق ها حاضر وناظر باشند.

    @  برای اولین بار بیش از 92 هزار نفر از نمایندگان کاندیداها بر سر صندوق های رأی حاضر شدند تا از نزدیک ناظر برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه باشند و شمارش آراء نیز در حضور این نمایندگان انجام شد. به این ترتیب برای اولین بار به صورت متوسط در هر شعبه اخذ رأی ( صندوق ) دو نماینده از کاندیداها حضور داشتند.

    @ برای اولین بار در طول 30 سال برگزاری انتخابات یک نامزد انتخاباتی (جناب آقای میرحسین موسوی) بیش از 000/40 نماینده بر سر صندوق ها داشت. یعنی درحدود 90 درصد از صندوق های اخذ رأی نمایندگان آرای موسوی حاضر و ناظر بودند. (»» برگرفته شده از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ www.moi.ir)

عکس سیاسی . اغتشاش